Michal Hrin: LAMARK nabízí stabilní práci

Výrobní ředitel Michal Hrin
 
 
Michale, jste výrobní ředitel společnosti LAMARK, vyrábíte ploty a pergoly prémiové kvality, jak se podepisuje vysoká inflace a válka na Ukrajině na vaší práci?

Jako téměř každá firma, tak i LAMARK je ovlivněn současnou situací. Během začátku války na Ukrajině jsme byli nuceni řešit rapidní zvýšení cen materiálů do výroby. Prodloužila se také doba dodání jak materiálů, tak i technologií a to není pro žádnou firmu komfortní. Ceny se postupně vracejí na svou původní hodnotu u většiny materiálů a služeb, ale doba dodání technologií, jako například nákup pohonů pro posuvné brány nebo pořizování výrobních CNC strojů, je stále znepokojivá. LAMARK ale byl a je na hrozby připraven, a proto to náš zákazník a zaměstnanec zpravidla nepocítil.

 

V LAMARKU máte velké množství zahraničních pracovníků, a to zejména z Ukrajiny. Jak se vám daří překonávat jazykovou bariéru a jaké praktické požadavky to na LAMARK klade?

Spolupráce se zahraničními pracovníky je pro nás dlouhodobě výzva, ale také příležitost. Aktuálně máme spousty šikovných ukrajinských pracovníků. Pracují u nás na odborných pozicích, jako jsou například zámečníci-svářeči. Tvoří tak naše stavební jádro. S jazykovou bariérou jsme si museli poradit. Máme vlastní překladatelku, která je připravena kdykoliv pomoci. Napříč výrobním týmem, ale i s podporou kolegů z marketingu se jim snažíme vytvořit nadstandartní pracovní podmínky.

 

Najdou u vás práci pouze kvalifikovaní lidé, nebo i ti bez praxe?

Na pozicích, jako jsou už zmiňovaní zámečníci-svářeči, preferujeme zájemce s praxí. Na méně odborných pozicích, jako jsou například manipulanti ve výrobě, se uplatní i lidé bez praxe. Svých zaměstnanců si ale vážíme, a proto všem nabízíme kariérní růst. Naším cílem je pracovat s lidmi dlouhodobě, vyhnout se fluktuaci, nabízet individuální přístup a tím i posilovat kvalitu značky LAMARK.

 

Jaké výhody přináší práce v LAMARKU?

Je to právě ten individuální přístup a možnost kariérního růstu, ale v těch praktických věcech to jsou obědy zdarma, nadstandartní finanční ohodnocení, stabilní zaměstnání a přátelský kolektiv. Šikovný a pracovitý člověk je pro nás na prvním místě. Takové lidi si chceme udržet a s pomocí HR manažerky hledáme oboustranně prospěšné formy motivace.

 

A co baví vás na vaší práci a co všechno je její součástí?

Nejvíc mě baví komunikace se zaměstnanci. Mluvím nejen s mistry a teamleadry, ale snažím se i naslouchat výrobnímu personálu. Vnímám, že často právě ty nejzajímavější podněty lze získat od výrobního personálu. Mou prací je jinak nastavování a řízení procesů, řízení lidí a plánování výrobních kapacit. Úzce komunikuji s obchodem, HR, ale i marketingem.

 

Co hodnotíte na práci v LAMARKU nejkladněji?

Zejména přátelskou a neformální atmosféru. Naše administrativa je výrobě natolik blízko, že mezilidské kontakty jsou na denním pořádku. V naší firmě si stejné dveře podávají dělníci s manažery a řediteli. Všichni tady chceme, abychom se v práci, kde trávíme většinu svého času, cítili dobře.

 

Kde vidíte budoucnost LAMARKU a kam chcete výrobu posunout?

LAMARK už nyní kombinuje tradiční řemeslné postupy s moderní technologií. Některé výrobní postupy moderní technologie nenahradí, ale jiné zase udělá lépe stroj. Proto budoucnost vidíme v obou těchto přístupech. Naší vizí je špičkově procesně nastavená, pružná a štíhlá výroba, kde bude docházek k minimálnímu plýtvání času i materiálu, ale kde bude vždy velký dostatek místa pro kus řemesla, které je s našimi výrobky nedílně spojeno. Chceme ještě více posilovat týmového ducha našich zaměstnanců a vytvářet jim nadstandartní podmínky.

 

Koho teď aktuálně hledáte do výroby a jak můžete zájemce motivovat?

Hledáme zámečníky-svářeče, kterým nabízíme plat 42 až 47 000 Kč. LAMARK neustále roste a o kvalitní pracovníky máme velký zájem. Přistavujeme novou halu, další plánujeme stavět. I proto máme ambici stát se jako zaměstnavatel jedničkou na trhu ve východních Čechách. Máme velké plány a spokojení zaměstnanci jsou naším nejhodnotnějším kapitálem.

 

Volné pracovní pozice najdete na webu www.lamark.cz v sekci Kariéra. Těšíme se na vás!