Od řadového technika k ředitelské pozici. Významný kariérní posun Josefa Mráze

V březnu 2020 to bude 9 let co jsem začal pracovat ve firmě LAMARK. Před tím jsem v jiných firmách působil na pozici stavbyvedoucího a také obchodního zástupce. Do LAMARKu jsem se tenkrát hlásil na pozici zaměřovacího technika s tím, že do náplně práce spadaly i občasné servisy a montáže plotů. Dnes jsme více než na čtyřnásobku zakázek a fungujeme v mnohem větším týmu lidí a především ve vlastním výrobním areálu.
technický ředitel Josef Mráz ve výrobní hale LAMARKu

Ze začátku bylo mou hlavní náplní práce zaměřování zakázek v místě budoucí realizace plotu a následně tvorba výkresů pro výrobu. Zhruba po 5 letech se již významně zvětšil počet techniků ve firmě a vedení začalo hledat někoho, kdo by mohl být obsazen do role zajišťující vývoj a inovaci produktů, ale například i rozvoj stávajících dokumentů a pracovních metodik. Tato pozice byla nabídnuta mě a já ji s nadšením přijal. To období souviselo také se vstupem nového produktu hliníkových plotů na trh. A jeden z mých hlavních úkolů bylo právě vymyslet systém funkčnosti jednotlivých prvků. Respektive hliníkové ploty, vjezdové brányvchodové branky navrhnout a designovat. To obnášelo kromě výroby zkušebních produktů i jejich testování a také pokusné montáže.
Není to ale jen o vytváření nového. Na pozici inovátora jsem mohl kdykoli přijít s podnětem na vylepšení stávajících řešení. A jsem rád, že tyto návrhy byly skoro vždy vyslyšeny a zakrátko uvedeny do praxe.

technik Josef Mráz na servisu u zákazníkatechnik Josef Mráz na servisu u zákazníkatechnik Josef Mráz při montáži oplocení LAMARKtechnik Josef Mráz při práci v Autocadu

Máme prostor se dál vzdělávat

V LAMARKu také hodně využívám možnost vzdělávat se. Už když jsem před těmi 9 lety nastoupil, měl každý technik prostor absolvovat v rámci pracovní doby dálkové studium a získat výuční list elektrikáře. Roční kurz platila firma. Po přechodu na vývoj a inovace jsem zase absolvoval řadu školení související s ovládáním softwaru na realizaci projektů ve 2D a později 3D. Nedávno jsem také dostal možnost pracovat s 3D tiskárnou. Firma mi zaplatila pár seminářů, které jsem pak následně mohl zúročit v práci s 3D tiskárnou i v praxi a dnes jsou modely plotů vytvářené touto formou u nás již standardem.

Do pozice ředitele mě navrhli kolegové

Koncem roku 2019 vznikla potřeba vytvořit novou pozici, která by kompletně zajišťovala realizační procesy. Původně chtělo vedení uskutečnit výběrové řízení a získat do firmy novou tvář. Na jedné z porad vedení kde se toto řešilo, padnul od jednoho z mých kolegů návrh, zda-li by nebylo pro LAMARK nejlepší, kdybych na tuto pozici nastoupil já. Ukázalo se, že tento názor sdílí téměř celá firma. Zakrátko mi tak byl nabídnut majitelem panem Kučerou další posun. A to na pozici technického ředitele.

technický ředitel Josef MrázJosef Mráz v kancelářích LAMARKutechnický ředitel Josef Mráz u farmy 3D tiskáren

Částečně mi zůstala činnost související s vývojem. Ta největší změna nastala ale v tom, že mám nyní pod sebou tým lidí, se kterými mohu spolupracovat a mohu ho nějakým způsobem řídit. Samozřejmě mám za tento tým i odpovědnost. Hlavním cílem činnosti je pak co nejlepší výsledek zaměření, montáží a servisů.
Dělá mi velkou radost, že se v LAMARKu mohu kariérně posouvat. A beru to také jako závazek. Co mě těší je fakt, že od začátku mého působení tady se prakticky nezměnilo hlavní téma mojí činnosti. A to jsou technická řešení. Taková práce mě totiž nesmírně baví. To že jsem dříve byl řadový technik a nyní technický ředitel na tom nic nezměnilo. A to i napříč vztahy s kolegy. Všichni tu situaci bereme s nadhledem. Dál si tykáme tak jak tomu bylo dřív a společnými silami chceme dělat ty nejlepší ploty u nás.

natáčení pořadu Polopatě s Českou televizínatáčení pořadu Polopatě s Českou televizínatáčení pořadu Polopatě s Českou televizí

Firmu reprezentuji třeba i v České televizi

Moje občasná moderátorská kariéra začala nenápadně. Asi před třemi lety mě oslovili kolegové z marketingu, že bychom potřebovali natočit videa, kde by někdo z firmy dokázal mluvit o našem produktu a službách. Když přemýšleli kdo by to mohl být, vypadnul jsem jim prý já. Zkusili jsme to a výsledek může každý vidět třeba na youtube kanálu LAMARKu. Krátce na to o nás natáčela do pořadu Polopatě reportáž Česká televize. No a protože jsem již měl nějakou zkušenost a výsledek minulého natáčení byl vyhodnocen kladně, opět jsem byl osloven já. Tohle natáčení už bylo trochu náročnější, ale výsledek stál za to. Premiéru vidělo na České televizi přes 600 000 diváků. A naše reportáž je evidentně oslovila, protože následoval obrovský nápor příchozích zákazníků.

Reportáž o kovaných plotech LAMARK v pořadu Polopatě od České televize

LAMARK v České televizi

Podívejte se na reportáž o kovaných plotech značky LAMARK, kterou vysílala v nejsledovanějším hobby pořadu Polopatě Česká televize.

Dozvíte se vše podstatné o vjezdových kovaných branách, vchodových brankách i plotech.

Nevynechám jedinou firemní akci

V LAMARKu mám super kolegy, se kterými se moc dobře spolupracuje. Nejen práce jde potom tak nějak sama. Firma financuje i večerní společenské akce, které jsou velmi oblíbené. Bowling, motokáry, turnaj v badmintonu nebo tenisu případně laser game. Většinu těchto akcí pak vždy zakončíme společnou večeří a posezením v hospodě.

Josef Mráz a Jakub Dvořák na vánočním večírku 2019Lasergame v podání zaměstnanců LAMARKuLAMARK cycling team, Josef Mráz a Tomáš JedličkaStylový odhoz Josefa MrázeTurnaj v bowlingu je tradiční akcí v LAMARKuJosef Mráz při rozhovoru s moderátorem oslav 15. výročí firmy15 let výročí firmy
Chtěli byste také pracovat v LAMARKu?
Chtěli byste také pracovat v LAMARKu?
ukázat aktuální volné pozice