Rozhovor s Milanem Kučerou

Milan Kučera debatuje s kolegou nad vzorkem hliníkového plotu
 
Podle čeho vybrat plot?
 
Vybírat bychom měli podle svého vkusu, ale také s  ohledem na  architekturu domu. Zajímat by nás měla i  architektura okolí, protože plot je nejenom vstupní branou do  našeho světa, ale také předmětem, kterým vyjadřujeme náš vztah k  místu, kde žijeme. Je proto vhodné volit takový plot, který podtrhne charakter místa a který toto místo zároveň dotvoří a  zlepší. Ostatně to je i poslání LAMARKU. Chceme dělat našimi výrobky místa kolem nás hezčí, protože právě vnější kultura bydlení ovlivňuje to, jak se jako společnost navzájem cítíme a vnímáme.
 
Jaké ploty jsou nejvíc v oblibě?
 
Za dobu mého podnikání přicházely nové a  nové trendy, ale přesto je nesmrtelnou stálicí kovaný plot. Jeho významnou výhodou je jeho subtilní vzhled, který sice vpustí pohledy dovnitř, ale zároveň umožní volit z  opravdu pestré nabídky různých dekorů. Aktuálně jsou velmi oblíbené hliníkové ploty, které oproti kovaným plotům více zakryjí, ale přesto si uchovají svou eleganci. Nedávno jsem byl soukromě v Itálii, kde jsem se inspiroval polopropustným deskovým plotem, který hravou formou kombinoval zmiňované vlastnosti kovaného a  hliníkového plotu. Nabízel pohledy dovnitř, ale přesto uchovával majiteli dostatek soukromí. Říkám to proto, že vždy záleží na potřebách zákazníka a  jelikož jsme v  LAMARKU nejenom vývojáři, výrobci a montážníky, ale také odbornými poradci, tak nabízíme všem zákazníkům bezplatnou konzultaci na místě realizace, kde si ho vyslechneme a jsme připraveni mu poradit.
 
banner-tahokov-b
 
 
Jaké nejčastější chyby děláme při výběru plotu?
 
Je to především nedostatečná stavební připravenost. Plot nebo i pergola zkrátka musí stát na  pořádných základech. Proto doporučujeme, aby si každý zákazník nechal udělat stavební připravenost od profesionální firmy. Další chybou často bývá, že si zákazník při zařizování hypotéky na  dům nezapočítá finance na  stavby jako je plot či pergola. Takový člověk pak řeší kompromisní varianty, které ho vlivem údržby stojí dlouhodobě více peněz a  času. Naši zákazníci se tak dělí na dvě skupiny. Ta první chce k  novému domu nový plot a  ta druhá chce po zhruba 15 letech vyměnit provizorní plot za  designový plot. Oběma těmto skupinám se snažíme nabídnout tu nejlepší službu, a  proto vždy poradíme, zaměříme, zakreslíme, vyrobíme, namontujeme a  nakonec i servisujeme.
 
Kdy je vhodné pořídit pergolu?
 
Na zahradě trávíme 70 % času pod pergolou. Je to místo pro setkávání i odpočinek. Tvoříme si tam vzpomínky na celý život. Fotografie a videa z těch nejdůležitějších chvil vzniká právě tam, a proto se vyplatí pořízení kvalitní pergoly neodkládat. Osobně mohu doporučit plánovat pergolu už během výstavby rodinného domu, protože kvalitní bezúdržbová pergola vám počáteční investici vrátí okamžitě na  kvalitě života. Pokud máte starší rodinný dům a  chybí Vám venkovní místo pro setkávání, tak neváhejte ani minutu.
 
Poslední roky se na trhu objevuje tzv. bioklimatická pergola. Proč je „bio“ a k čemu je dobrá?
 
Bioklimatická pergola vám umožní trávit venku více času než tomu je běžné u normálních hliníkových pergol. Dokáže totiž automatizovaně i manuálně reagovat na rozmary počasí. To znamená, že pomocí čidel spustí screenové rolety, když se změní vítr. Když začne pršet, tak stáhne pohyblivé lamely na  střeše a  vytvoří pevnou střechu. Když si si přejete pustit pod pergolu více sluníčka, tak si ho přes dálkový ovladač nebo mobilní telefonem vpustíte skrze rozevřené lamely. Výhody bioklimatiky ocení všichni, kteří si chtějí vychutnat svou zahradu co nejdéle. Název bioklimatická pergola znamená právě její adaptabilitu na počasí s důrazem na zvýšení uživatelského komfortu. Známější na trhu jsou nicméně pergoly s pevnou střechou.
 
Jaké jsou její výhody?
 
Pergola s pevnou střechou je naše novinka pro rok 2023. Její přednosti spatřujeme v tom, že umožňuje opatřit střechu bezpečnostním sklem a zajistit tak majiteli nerušeně sledovat noční hvězdy na  obloze při večerním posezení pod pergolou. Pergolu jsme schopni z boku stejně jako tu bioklimatickou zasklít, opatřit ji screenovými roletami a opět nabídnout nadstandardní komfort. Všechny naše produkty jsou vyrobeny ze špičkových materiálů, a  proto zákazníci ocení zejména robustnost hliníkové konstrukce a  důraz na  detail. A  i  když LAMARK nejde cestou low-cost výrobků, tak je pergola s  pevnou střechou levnější variantou než ta bioklimatická. Věříme, že každý zákazník, který chce kvalitní bezúdržbový produkt na celý život, si od LAMARKU vybere.
 
D1_#(2)_