Správným výběrem plotu ušetříte ročně tisíce korun

kp01-04

I když představují kované ploty nemalou počáteční investici, v čase se velmi rychle vrací. Už po 12 letech se ceny kovaného a dřevěného plotu s jeho každoročními náklady na údržbu vyrovnají. Od 13. roku ovšem náklady na dřevěný plot stále rostou a za pár let mohou cenu kovaného plotu přerůst i dvojnásobně. Žárově zinkovaný kovaný plot v kombinaci s vypalovanou práškovou barvou si ovšem udrží svůj nadstandardní vzhled.

K ceně dřevěného plotu musíte připočítat také váš čas

Do broušení a natírání je totiž třeba se pustit alespoň jednou za dva roky, jinak se na struktuře plotu začnou podepisovat houby a plísně. U středně velkého pozemku vám taková každoroční servisní práce na plotu zabere přibližně 15 hodin. A ty rozhodně využijete k lepším kratochvílím – místo každoroční renovace dřevěného plotu se můžete jet na víkend sklouznout na lyžích do Rakouska anebo vzít manželku pětkrát do divadla.

Relativně nízká pořizovací cena dřevěného plotu je kompenzována náročností jeho údržby

cena-plotu-graf

Už nikdy nebudete brousit a natírat

Dřevěné ploty sice představují krásné a tradiční řešení, ovšem realita začíná už po dvou třech letech malinko pokulhávat. „Lidé si často ke svému rodinnému domu pořídí dřevěný plot. Ten se ovšem musí v pravidelných intervalech opravovat. Broušení a natírání plotu představuje rok za rokem poměrně velkou investici, a to jak časovou, tak finanční. I proto jsou dnes bezúdržbové ploty stále oblíbenější,“ komentuje situaci na trhu Ing. Karel Hrudka, obchodní ředitel společnosti Lamark.