Jakou bránu a branku k betonovému plotu? Máme pro vás 3 tipy

Vchodová branka, motiv Viana
Vchodová branka, motiv Viana
Betonový plot. A jakou výplň k němu vybrat? Určitě bude třeba zjistit, jakou můžete vybírat vjezdovou bránuvchodovou branku. Někdy se hodí i plotové dílce - pole.

Hlavní body článku:

Pokud máte nebo plánujete betonový plot, určitě se velice brzy dostanete minimálně k otázce řešení vjezdové brányvchodové branky. Většina majitelů rodinných domů pak betonové sloupky nebo zídky doplňuje ještě plotovými dílci, které jsou ve stejném designu jako brána a branka.

"Ať už zvolíte pro váš betonový plot zdící bloky, plotové tvárnice nebo zdící cihly, minimálně pro vchod a vjezd na pozemek budete potřebovat oplocení doplnit jiným materiálem. Současným trendem je vybírat z bezúdržbových řešení. Společnost LAMARK nabízí plotové dílce, vjezdové brányvchodové branky v podobě kovaných plotů, tahokov plotůhliníkových plotů. Všechny tyto druhy mají bezúdržbovou úpravu povrchu. Ploty se tak nemusí renovovat a drží si svůj vzhled déle než 30 let," říká obchodní ředitel LAMARKu Libor Zítko.

"Kované ploty mohou být designem minimalistické, ale i více zdobné. Nevytváří vizuální bariéru a je přes ně na pozemek vidět. Konstrukce této výplně se skládá z vodorovných pásovin a svislých ocelových tyček," doplňuje Zítko. Z hliníku LAMARK vyrábí tahokovhliníkové ploty. Obě varianty jsou oproti kovaným plotům výrazně méně průhledné a mohou zajistit větší soukromí na pozemku. Tahokov ploty jsou v podstatě hliníkové desky v rámu. Hliníkové ploty LAMARK se skládají z lamel, které jsou zasazené do lišt.

Všechny 3 výplně mohou být použity i na konstrukcích vjezdových bran a vchodových branek. Otočné dvoukřídlé nebo jednokřídlé brány a branky mohou být namontovány přímo do betonových sloupků. V případě samonosné nebo kolejnicové vjezdové brány je třeba vedle betonové zídky nebo sloupku doplnit ještě nosný kovový sloupek, který je kotvený do základu.

Každý typ plotové výplně LAMARK má svůj systém uchycení dílce na betonový sloupek nebo zídku. U kovaných a tahokov plotů se jedná o speciální bodové úchyty. U hliníkových plotů je to unikátní lišta, která zajišťuje mimo jiné elegantní zakrytí nežádoucích částí jako jsou hlavičky šroubů.